Happy Fiction

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Welcome!


    I won't let you die again [+16] (Kaleido star)

    Phoenix
    Phoenix
    New Member
    New Member


    Numarul mesajelor : 5
    Varsta : 29
    Localizare : Fire Land
    WARN :
    I won't let you die again [+16] (Kaleido star) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100I won't let you die again [+16] (Kaleido star) Right_bar_bleue

    Puncte BONUS :
    I won't let you die again [+16] (Kaleido star) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100I won't let you die again [+16] (Kaleido star) Right_bar_bleue

    Data de inscriere : 13/02/2009

    I won't let you die again [+16] (Kaleido star) Empty I won't let you die again [+16] (Kaleido star)

    Mesaj Scris de Phoenix Vin Feb 13, 2009 1:41 pm

    Titlu:I won't let you die again
    Autor:andrada_layla/Phoenix
    Beta:Lord Sesshomaru
    Disclaimer:Fic-ul este unul despre Kaleido Star,asa majoritatea personajelor sunt de acolo.O parte din personaje insa sunt inventate.
    Director:Junichi Sato ,Yoshimasa Hiraike
    Stdio:Gonzo
    Sumar:Actiunea se petrece la multi ani dupa terminarea anime-ului,dupa moartea Laylei Hamilton intr-un accident la trapez.Mai multe nu va spun,pentru ca vreau sa va las sa descoperiti singuri.
    Genre:Romantism,drama,actiune
    Rating:Exista anumite momente erotice,asa ca prefer sa pun de la inceput +16.Stiu ca va fi citita si de persoane mai mici(pana si eu am doar 14 ani),insa nu vreau sa fiu trasa la raspundere.
    Pairings/Cupluri sau Characters/Caractere:Layla&Yuri
    Warnings:Nu cred ca exista asa ceva.
    A/N:Am facut o poveste care imi place mie (ca si fana a cuplului Layla&Yuri),insa sper sa placa si celorlalti.Daca exista anti-fani Kaleido atunci nu o cititi pentru ca va pierdeti timpul.Este totusi primul meu fic,asa ca va rog sa nu ma criticati prea dur(ma cam descurajeaza acest lucru).Astept critici(pentru ca sunt totusi o incepatoare) si sugestii,dar nu exagerate.



    E noapte,dar cine stie cat de tarziu?Freamatul orasului a incetat demult,ultimele lumini s-au stins si numai in departare se mai aud slab zgomotele orasului.Cate o reclama luminoasa mai sclipeste ici si colo,indicand cel mai probabil firma vreunui magazin.Aerul racoros,de noapte se strecoara usor printre frunzele copacilor,lasand in urma sa un fosnet abia perceptibil,aproape placut.

    Pe peretii albastrii ai unui apartament din centrul orasului,pe suprafata mata a unei oglinzi mari se profileaza umbrele siluetelor a doua persoane.Din patul mare,acoperit de un cearsaf alb se aud gemete infundate,poate prea putin consistente.Un geamat scurt,o tanguire,strabate dormitorul,pierzandu-se probabil undeva in spatele paharelor pe a caror sticla stravezie au ramas imprimate pete sangerii de ruj.

    Cateva ore mai tarziu,pe pernele din bumbac satinat se odihnesc doua trupuri goale,dezvelind in unele locuri portiuni de piele alba,catifelata,asemanatoare sculpturilor in marmura.Suvitele aurii ale ei au cazut obosite sub atingerile delicate ale mainilor lui.Pe chipul amandorura s-a asternut calmul,ascuns sub pleoapele inchise si marginite de perdeaua de gene dese.Buzele lor poarta inca amprentele ultimelor sarutari,trupurile lor poarta parfumul celuilalt,iar pielea lor zvacneste sub fiecare atingere.


    * * *



    Trecusera deja multi ani de cand Sora si Layla evoluasera separat,gasindu-si adevaratul loc pe scena.Layla fermecase publicul pe Broadway prin gratia si frumusetea sa,in timp ce Sora a incantat spectatorii de la Kaleido Stage prin talentul sau si dragostea fata de scena.Acrobati noi isi facusera aparitia la Kaleido in fiecare an,insa se parea ca nimeni nu o va putea intrece vreodata pe Sora,care a ramas mult timp atractia principala a scenei.

    Deasupra Kaleido Stage-ului soarele isi arunca scanteile aurii ce pareau apoi a se pierde in apele albastre ale marii.Chiar si dupa atatia ani locul a reusit sa isi mentina farmecul si misterul,reprezentand inca pentru multi o rampa de lansare in lumea spectacolului si a scenei.Cu toate ca era ziua in care urmau sa se dea auditii pentru nou-venitii de anul acesta locul parea pustiu si neinsufletit.Numai la cativa metrii in fata intrarii se afla o persoana,privind locul cu ochii reci.

    Chiar si asa,in ciuda imaginii pustii cu care te intampina acest loc din exterior,inauntru salile de antrenamente,holurile si vestiarele sunt animate de numeroase figuri.Numai o parte dintre acestea insa au pastrat cateva dintre trasaturile de acum multi ani.Un zambet,un gest reflex sau poate cateva cuvinte rostite in graba catre vreun nou-venit mai dezorientat decat e nevoie.

    Intr-un vestiar spatios isi face aparitia o fata cu parul mov si lung,zambindu-le tuturor celor din jur.Privi cateva clipe catre toate persoanele din jurul ei,simtit parca toata agitatia si emotia ce plutea in aer.Facu cativa pasi inainte,dupa care zise:

    -OK toata lumea!striga fata asteptand ca toti cei din jur sa isi indrepte atentia catre ea.Vreau sa va urez tuturor si in acest an succes si incercati sa dati tot ce aveti mai bun!incheie ea impartindu-le un alt rand de surasuri.

      Data/ora curentă este: Mar Mai 14, 2024 6:11 pm